Türkçe
English
Russian

HAMMADDE

PDF
Yazdır
e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.
Cuma, 06 Ocak 2012 14:52

Kimyasal formülü CaCO3 olan kalsiyum karbonat,  ülkemizin pek çok bölgesinde bulunmasına rağmen CaCO3 oranının en yüksek olduğu,  Fe2O3 ve SiO2 oranlarının en düşük olduğu, en saf ve beyazlığı en yüksek kalsit madeninin Niğde bölgesinde bulunduğu M.T.A.ve pek çok resmi kuruluş tarafından tespit edilmiştir.

Yüksek safsızlığa sahip hammaddeden üretilen mikronize kalsit;  boya,  plastik, kağıt gibi bir çok sektörde kullanılmakta olan  pahalı kimyasal maddelerden tasarruf sağlayarak bu sektörlerde faaliyet gösteren firmalara büyük avantajlar sağlamaktadır.

 

 

Mikronize kalsit fabrikamızda, Niğde bölgesinde iştirakimiz olan AK KALSİT Hammadde San. Ve Tic. A.Ş.’nin ruhsatlı maden ocaklarından çıkarmış olduğu yüksek saflık ve beyazlığa sahip kalsit madenini kullanmaktayız.

Son Güncelleme ( Pazar, 08 Ocak 2012 10:08 )

Hakkımızda

Niğde bölgesinin yüksek saflık ve üstün beyazlığa sahip kalsit madenini, kırma ve eleme tesislerinde işleyerek mikronize kalsit fabrikamızın ihtiyacı olan hammaddeyi temin etmekteyiz. Modern teknoloji ile kurmuş olduğumuz mikronize kalsit fabrikamızda... Devamı >>

Kalsit - CaCO3

Kimyasal formülü CaCO3 olan kristalleşmiş kalsiyum karbonattır. Sertliği moh’s skalasında 3, özgül ağırlığı 2.7gr/cm3'tür. Soğuk ve seyreltik hidroklorik asitte şiddetli bir köpürme ile ayrışır. Devamı >>

İletişim